System EASY ułatwia obsługę urządzenia. Zamiatarkę opanuje każdy, nawet początkujący operator. Jedno pokrętło z piktogramami ułatwia wybór wszystkich najważniejszych funkcji urządzenia! Zamiatarki Karcher charakteryzują się bardzo dużą zwrotnością. Ułatwia to pracę w miejscach trudnodostępnych, wąskich przejściach itp. Zamiatarki radzą sobie z każdym zadaniem i w każdych warunkach.
Jest to urządzenie wyposażone w szczotkę główną, oraz opcjonalnie w dodatkowe szczotki boczne, a także zbiornik na zanieczyszczenia. Posiada również zespół filtracyjny (w zależności od modelu). Szczotki boczne służą podmiataniu zabrudzenia w kierunku szczotki głównej, która przenosi je do zbiornika. Umożliwia to skuteczne zamiatanie przy krawędziach i w narożnikach. W wybranych modelach naszych zamiatarek zespół filtracyjny, posiada turbinę ssącą, która ogranicza do minimum pylenie podczas pracy.
Na dwa sposoby. Proces zamiatania może odbywać się systemem szuflowym lub przerzutowym.
Główny walec zamiatający obraca się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Dzięki temu zanieczyszczenia są przenoszone do przedniej części zamiatarki, gdzie umiejscowiony został zbiornik. Zamiatarki ręczne, oraz kompaktowe Kärcher działają w taki właśnie sposób.
Zalety:
Zbieranie zanieczyszczeń odbywa się w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Główna szczotka walcowa sprawia, że zanieczyszczenia trafiają do zbiornika znajdującego się z tyłu urządzenia. System ten znajdziemy w zamiatarkach ręcznych z trakcją i większości zamiatarek z fotelem dla operatora.
Zalety:
Zamiatarki używane są do czyszczenia dużych powierzchni wewnątrz i na zewnątrz. Zamiatanie odbywa się szybko i skutecznie, oraz bez większego wysiłku. Usuwają nawet duże i uporczywe zanieczyszczenia, pył, oraz odpady.
Obszary zastosowania dla zamiatarek:
Różne powierzchnie i rodzaje zabrudzeń stawiają zamiatarkom różne wymagania.
Wydajność ich jest różna i będzie zależeć od modelu i zastosowanego opcjonalnego wyposażenia. Przegląd wydajności różnych zamiatarekznajduje sie w poniższej tabeli.
Dla porównania: wydajność tradycyjnej miotły mieści się w przedziale od 120 do 160 m² (maks.).
Zamiatarka | Wydajność powierzchniowa (na godzinę) |
---|---|
Zamiatarka przemysłowa | 7 200–28 000 m² |
Zamiatarka z fotelem dla operatora | 5 100–13 600 m² |
Zamiatarka ręczna z trakcją jezdną | 3 375–4 725 m² |
Zamiatarka prowadzona ręcznie | 2 800–3 680 m² |
Każdy element nazwy dotyczy konkretnej cechy lub funkcji danego urządzenia. Poniżej słowniczek, dzięki któremu bez trudu odnajdziesz się w naszym nazewnictwie i łatwiej znajdziesz najlepsze rozwiązanie:
KM – zamiatarka
Pierwsza liczba – szerokość zamiatania (szczotka główna + szczotka boczna)
Druga liczba – pojemność zbiornika
C – kompakt, czyli ręczna, czyli bez napędu
W – ręczna z napędem (trakcją)
R – z fotelem dla operatora
G – silnik benzynowy
D – silnik Diesela
Classic – wersja podstawowa, zapewniająca doskonałe efekty pracy i przystępną cenę
Bp – silnik elektryczny (zasilanie akumulatorowe)
2SB – druga szczotka boczna w standardzie